zewnetrzny screen
Rolety screen są produktem nowoczesnej osłony, który po zamocowaniu na zewnętrznej stronie okna podobnie jak ma to miejsce podczas montażu tradycyjnych rolet również zewnętrznych ale z pancerzem, staje się barierą przed nadmierną ekspozycją świetlną pomieszczeń wewnątrz budynków. Z tą różnicą, że użyty jest materiał miękki. Dzięki temu tworzy się komfort dla użytkowników, zarówno ten wizualny jak i termiczny. Dodatkowo wspomaga ochronę przed podmuchami wiatru oraz insektami.

Komfort

Zatrzymywanie ponad 75% energii słonecznej, to główna funkcja rolety screen. Dzięki temu temperatura wewnątrz budynku utrzymywana jest na bardzo przyjemnym poziomie nawet, kiedy na dworze panuje upał. Ograniczamy również energię elektryczną niezbędną do zasilenia klimatyzacji ze względu na jej ograniczone używanie. Summa summarum zapewniamy sobie utrzymywanie komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Estetyka

Używając rolet zewnętrznych screen nie zostajemy odcięci od podziwiania widoków zza okna. Natomiast dobierając odpowiedni dobór stopnia otwarcia (1% – 10%), koloru tkaniny, mamy możliwość dostosowania oraz wyboru rolet, które będą spełniały wszelkie wymogi klienta, zarówno pod względem parametrów termicznych jak i tych wizualnych.

Adaptacja

Rolety screen dzięki ich budowie są odporne na różne atmosferyczne warunki i nie wymagają żadnej pielęgnacji. Za sprawą napędu elektrycznego obsługa jest wygodna, łatwa i przyjemna. Rolety umożliwiają efektywne osłonięcie zarówno niewielkiego okna ale także dużych powierzchni szklanych w każdym z rodzajów budynków. Czy jest to budynek mieszkalny, administracyjny czy cywilny osłony dodatkowo stają się wyróżniającym elementem dekoracyjnym w architekturze. Sterowanie roletami odbywać się może zarówno poprzez tradycyjny włącznik na ścianie, pilocie, ale także poprzez smartfony i specjalną dedykowaną aplikacją. Niektóre modele dodatkowo mogą być wyposażone w czujnik detekcji, który po wykryciu przeszkody w polu działania automatycznie zatrzyma roletę.

Rolety screen dzielimy na trzy systemy :

Screen standard:

Roleta posiadające prowadnice listwowe, które stabilizują materiał podczas podmuchów wiatru. W tym wariancie tkaninę napina ciężar listwy dolnej.
Screen standard przykład 1
Screen standard przykład 2

Screen linka:

Tkanina mocowana i prowadzona na stalowych, prawie niewidocznych linkach pionowych. Takie rozwiązanie nadaje budynkom nowoczesny minimalistyczny wygląd, przy okazji nie zaburzając architektury fasady.
Screen linka przykład

I ostatni system – screen ZIP:

Tkanina mocowana i napinana w specjalnych prowadnicach, dzięki takiemu rozwiązaniu roleta staje się bardziej szczelna. Dodatkowo pełni ona również funkcję moskitiery, ponadto zyskuje wyższą odporność na wiatr. Jest to najbardziej zawansowany produkt obecnie na rynku, który spełnia kilka funkcji równocześnie.
screen ZIP
screen ZIP spasowanie