Moskitiery są to montowane w odpowiednich wgłębieniach okien i drzwi siatki, które mają być ochronną barierą przed różnymi insektami, a także nieczystościami.

Moskitiery

Moskitiery są to montowane w odpowiednich wgłębieniach okien i drzwi siatki, które mają być ochronną barierą przed różnymi insektami, a także nieczystościami. Za sprawą zastosowania moskitier każdy letni wieczór będzie posiadał cudowną atmosferę. Dodatkowo za sprawą możliwości doboru zarówno kształtu jak i rodzaju osłony w zależności od potrzebnej jej funkcji do ochrony oraz typu wgłębienia okiennego pozwala na idealne dopasowanie każdej z moskitier według jej przeznaczenia.

Moskitiery gwarantują, że zastosowanie tego typu ochrony w żaden sposób nie koliduje z pracą zarówno rolet wewnętrznych jak i zewnętrznych. Światło przebijające się przez siatkę również nie jest ograniczone. Wszelkie elementy oraz ramki wykonane są z aluminium, dzięki takiemu materiałowi, moskitiery są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, a to gwarantuje wieloletnią trwałość w użytkowaniu.

Oczywiście wszystkie moskitiery można dostosować do wszelakich typów okien i drzwi.

Moskitiera ramkowa

Instalowana jest w prosty sposób poprzez zastosowanie bezinwazyjnych uchwytów obrotowych do futryny okiennej. Osłona tego typu doskonale sprawdza się w oknach, otwieranych tylko i wyłącznie, aby zapewnić cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Zamontowane wraz z początkiem wczesnej wiosny doskonale będą spełniały swoją rolę aż do późnej jesieni. Po okresie użytkowania należy zdemontować moskitierę, następnie poddać ją corocznej konserwacji i odłożyć i przechowywać do następnego sezonu. Ogromną zaletą tego typu ochrony jest możliwość szybkiego montażu i demontażu przy użyciu uchwytów obrotowych.

moskitiera ramkowa
moskitiera rolowana

Moskitiery rolowane – pionowa i pozioma

Moskitiera rolowana w wersji pionowej stosowana jest w większym stopniu do okien. Po jej rozwinięciu, siatka, która przymocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów, które znajdują się bezpośrednio w prowadnicy. Podczas zwalniania siatki z mocowania, hamulec moskitiery pozwala na płynne zawijanie się siatki w kasecie montażowej bez jakichkolwiek jej uszkodzeń uszkodzenia. Z kolei moskitiera w wersji poziomej jest idealnym zamknięciem dla okien tarasowych lub też balkonowych. Blokowanie moskitiery przy użyciu magnetycznej taśmy umożliwia w łatwy i szybki sposób, zwijać i rozwijać moskitierę.

moskitiera rolowana

Moskitiera drzwiowa

Moskitiera tego typu stosowane są z powodzeniem nie tylko do drzwi – jak wynika z nazwy, ale również do okien. Montaż odbywa się przy użyciu zawiasów do futryny drzwiowej lub okiennej. Moskitiery wyposażone są w uchwyt, który w dużym stopniu ułatwia otwieranie oraz dodatkowo w magnesy, które utrzymują moskitierę zamkniętą. Dzięki zastosowaniu uszczelki typu szczotkowego, użytkownik ma zapewnioną maksymalną ochronę pomieszczeń przed przedostawaniem się nieczystości oraz przede wszystkim insektów z zewnątrz. Samozamykacze dodatkowo podnoszą komfort użytkowania moskitier. To dzięki nim otwarta moskitiera zamyka się samoczynnie.

moskitiera drzwiowa
moskitiera przesuwna

Moskitiera przesuwna

Moskitiera przesuwna sprawdza się doskonale w dużych przeszklonych wnękach np. witryny sklepowe, tarasy, ogrody zimowe czy balkony. Przesuwne skrzydło moskitiery, porusza się po prowadnicach – górnej oraz dolnej. Jedno lub dwu-torowej. Moskitiery tego typu są przystosowane do wszelkich typów okien oraz drzwi. Dzięki braku poprzeczki dzielącej skrzydło w jej konstrukcji , nic nie ogranicza widoczności w świetlne okiennym.

moskitiera przesuwna