metoda na alergię i smog

Jaka jest skuteczna metoda na alergię i smog? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Kilka słów o alergii

Alergia – zalicza się dziś do chorób cywilizacyjnych. To bardzo uciążliwa przypadłość, na którą cierpi coraz więcej osób. Chorują osoby w różnym wieku; dzieci, młodzież, dorośli. Objawy pojawiają się, także u osób, które wcześniej ich nie miały. Nazwa „alergia” wywodzi się z greki „allon argon” oznacza „odmienny, odbiegający od normy sposób reagowania”. Dzisiejsza medycyna mówi, że alergia to „uczulenie”, stan nadwrażliwości organizmu w następstwie działania alergenów, czyli substancji uczulających.

Choroba ta budzi wiele kontrowersji, ponieważ trudno znaleźć jej jedną określona przyczynę. Objawy alergii zmieniają się, jednak wiadomo, że ich przyczyną jest nadwrażliwość układu odpornościowego. Jednym słowem to nieprawidłowa reakcja organizmu na pewne czynniki.

Alergenem może być każda substancja, z którą mamy kontakt, czyli substancje wdychane, dotykane, połykane czy wstrzykiwane.

Nas w szczególności interesuje pierwszy typ alergii, czyli wywołany przez substancje wdychane, takie jak: pyłki roślin, ich zarodniki, kurz, a w nim grzyby, sierść zwierząt, bakterie, roztocza, spaliny, smog, a także deszcz z rozpuszczonymi w nim szkodliwymi substancjami.

Przy pierwszym kontakcie z uczulającym czynnikiem, organizm wytwarza przeciwciała dla tej substancji. Przy kolejnym kontakcie alergeny powodują reakcję uczuleniową organizmu np. sezonowy katar sienny, całoroczny nieżyt nosa, astmę i wiele innych.

Objawy uczulenia mogą wywołać owady, a dokładniej mówiąc ich ukąszenia. Są one szczególnie groźne, ponieważ jad pszczół, os i szerszeni, może wywołać wstrząs anafilaktyczny.

Czym jest smog?

Smog – to zanieczyszczenie powietrza pyłami, gazem pochodzącym ze spalania węgla w piecach grzewczych, spalinami samochodowymi, odpadami pochodzącymi z zakładów przemysłowych. Ze względu na miejsce, warunki powstawania i skład chemiczny rozróżniamy: smog klasyczny i smog fotochemiczny. Smog ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Szczególnie szkodliwie działa na układ oddechowy powodując jego niewydolność, układ krążenia głównie dla chorych na serce, z choroba wieńcową, nadciśnieniem, układ nerwowy. Skutki działania smogu odczuwają najbardziej ludzie starsi, dzieci i kobiety w ciąży.

Metoda na alergię i smog – RESPILON  AIR

Antysmogowy filtr okienny z siatką Respilon air chroni wnętrze domu przed smogiem i alergenami. Respilon to materiał o bardzo gęstym splocie zawierający włókna o średnicy  50-150 nanometrów. Jego nanowłókna są niezwykle wytrzymałe i ścisłe. Zatrzymują nawet najmniejsze stałe i ciekłe cząstki takie jak: wirusy, bakterie, kurz, smog, pyłki, pleśń, roztocza oraz deszcz. Jednocześnie są przepuszczalne dla powietrza.

Respilon air to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób cierpiących na alergię, ale nie tylko, również dla tych, którzy myślą perspektywicznie i chcą siebie i swoich bliskich uchronić przed alergią, a także chorobami układu oddechowego, układu krążenia, nerwowego, rakiem. Respilon air jest niezawodny jako metoda na alergię i smog, chroni Ciebie oraz innych mieszkańców przed wszelkimi zanieczyszczeniami powietrza, które mogą wniknąć do Twojego domu.

 

Sprawdź, gdzie znajdziesz naszą siedzibę.

Zajrzyj do naszego sklepu internetowego.