Bramy wjazdowe skrzydłowe to tradycyjne rozwiązanie, nadające luksusowego charakteru praktycznie każdej posesji. Oferowane przez nas bramy wjazdowe w połączeniu z różnorodnym wzornictwem i właściwie dobraną kolorystyką stanowią stylowe dopełnienie nawet ciekawej, architektonicznie zabudowy. Porządnie wykonana brama skrzydłowa to zdecydowanie inwestycja na długie lata.

bramy wjazdowe skrzydłowe Poznań

Bramy wjazdowe skrzydłowe

Jednym z najbardziej klasycznych rozwiązań jeśli chodzi o bramy wjazdowe są bramy skrzydłowe nazywane także bramami rozwiernymi. Przekonują one do siebie bezpieczeństwem jak i bardzo estetycznym wyglądem.

Bramy wjazdowe skrzydłowe – klasyczna wygoda i bezpieczeństwo.

W zależności od wolnej przestrzeni jaką dysponujemy możemy zamontować bramę jedno lub dwuskrzydłową.  W sytuacji gdy posiadamy stosunkowo mało miejsca powinniśmy zdecydować się na bramę jednoskrzydłową, leczy gdy nie musimy liczyć się z miejscem ze spokojem możemy zamontować bramę dwuskrzydłową. Jak możemy zauważyć podczas wyboru liczby skrzydeł oprócz kwestii wizualnej musimy zwrócić uwagę na przestrzeń jaką dysponujemy.

Brama wjazdowe skrzydłowe oprócz bezpieczeństwa są także elementem reprezentującym naszą posesję, dlatego musi być ona wykonana z jak najlepszej jakości materiałów. Nie warto oszczędzać na tym elemencie wyposażenia, ponieważ pełni on funkcję reprezentacyjną, ale także zabezpiecza dom przed nieproszonymi gośćmi. Bramy wjazdowe mogą być otwierane ręcznie lub co jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem za pomocą pilota.

Cechy charakterystyczne bramy skrzydłowej:

  • brama skrzydłowa o mocnej konstrukcji jest montowana do systemowych słupów stalowych albo murowanych
  • skrzydła bramy poruszają się na zawiasach, które znajdują się w osi bramy
  • wypełnienie bramy mogą stanowić kształtowniki stalowe, pręty, lub materiał kompozytowy
  • w bramie stosuje się symetryczny podział skrzydeł, gdzie skrzydło bierne posiada rygiel
  • brama rozwierna ręczna wyposażona jest w zamek i rygiel, który blokuje bierne skrzydło do podłoża
  • w bramie skrzydłowej z napędem nie ma zamka oraz rygla – funkcję blokującą stanowi napęd

Obok bramy wjazdowej skrzydłowej znajduje się zazwyczaj pasująca do niej stylistycznie furtka. Oba te elementy zbudowane są z materiałów antykorozyjnych, dzięki czemu są bardzo trwałe.

Zaciekawiliśmy Cię? Jeśli tak, to skontaktuj się z punktem sprzedaży, który znajduje się najbliżej Ciebie i umów się na darmową konsultację!

Sprawdź też koniecznie ofertę na naszym sklepie internetowym.