Bramy wjazdowe i ogrodzenia

Witamy w naszej zakładce bramy wjazdowe i ogrodzenia. W naszej ofercie znajdą Państwo bramy wjazdowe przesuwne, bramy wjazdowe skrzydłowe i nowoczesne ogrodzenia. Bramy wjazdowe, które znajdą Państwo u nas, będą doskonałą bazą do stylowego i bezpiecznego ogrodzenia. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo coś dla siebie.

Bramy przesuwne

Bramy wjazdowe przesuwne

Brama wjazdowa przesuwna jest wizytówką każdej posesji. Bardzo ważne jest, aby pasowała kolorystycznie do elewacji oraz stylistycznie do budynku mieszkalnego. W naszej ofercie mamy do wyboru przesuwne bramy wjazdowe z napędem bądź bez napędu do wyboru. Najczęściej używane na polskim rynku są bramy stalowe. Są one tańsze niż aluminiowe, bardzo wytrzymałe, dzięki czemu można się cieszyć bardzo ładnym ogrodzeniem przez długie lata.

Gdy w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda fotokomórki umiejscowione przy bramie powodują zatrzymanie się bramy i jej powrót do otwartej pozycji. Lampa ostrzegawcza sygnałem świetlnym informuje o otwieraniu się i zamykaniu bramy wjazdowej.

Bramy wjazdowe i ogrodzenia

Bramy wjazdowe skrzydłowe

Bramy wjazdowe skrzydłowe to tradycyjne rozwiązanie, nadające luksusowego charakteru praktycznie każdej posesji. Oferowane przez nas bramy wjazdowe w połączeniu z różnorodnym wzornictwem i właściwie dobraną kolorystyką stanowią stylowe dopełnienie nawet ciekawej, architektonicznie zabudowy. Porządnie wykonana brama skrzydłowa to zdecydowanie inwestycja na długie lata.

Jednym z najbardziej klasycznych rozwiązań jeśli chodzi o bramy wjazdowe są bramy skrzydłowe nazywane także bramami rozwiernymi. Przekonują one do siebie bezpieczeństwem jak i bardzo estetycznym wyglądem.

Bramy wjazdowe i ogrodzenia

Nowoczesne ogrodzenia

Kolejnym krokiem po zamontowaniu bramy jest konstrukcja ogrodzenia posesji. Firma Legi od lat prowadzi działalność, oferując jedne z najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie. Nowoczesne ogrodzenia posesyjne zapewnią bezpieczeństwo Tobie i Twoim najbliższym. Kompleksowe systemy ogrodzeniowe zabezpieczają Twoją posesję przed nieproszonymi gośćmi. Dodają uroku, są funkcjonalne i estetyczne. W skład systemu ogrodzeniowego wchodzą różne podzespoły: bramy, segmenty, furtki, słupki, siatki czy różne akcesoria montażowe. Jednym słowem wszystkie konieczne elementy do funkcjonalnego ogrodzenia terenu. Zamawiając u nas kompletny system możesz zyskać ujednolicony wygląd całego ogrodzenia. Do tego masz pewność profesjonalnego montażu wykonanego przez certyfikowanych specjalistów. Co jest istotne, całe ogrodzenie możesz zamówić w jednym miejscu. Nie warto tracić czasu oraz energii na poszukiwania.

Bramy wjazdowe przesuwne – dodatkowe informacje

Jeśli jest tylko miejsce na pracę przesuwnej bramy, to jest ona doskonałym rozwiązaniem. Występuje w dwóch rodzajach: szynowej i samonośnej. Jest wówczas świetną ozdobą oraz doskonałym zabezpieczeniem przed niechcianymi gośćmi na posesji, również naszych mniejszych braci zwierząt. Ważne jest też to, że nie zajmuje miejsca na posesji, ponieważ układaja się równolegle do ogrodzenia podczas otwierania.
Dodatkowym atutem bram przesuwnych jest brak ryzyka zamknięcia w przypadku dużego wiatru. Są również różne rodzaje napędu. Z reguły do bram przesuwnych potrzebujemy jednego siłownika, co obniża cenę bramy w porównaniu do bramy dwuskrzydłowej. Poza tym zapas mocy w przypadku bramy szynowej musi być większy o ok. 50%, niż w przypadku bramy samonośnej z uwagi na zalegające na szynie zabrudzenia albo oblodzenie. Mogą być obsługiwane za pomocą przycisku lub za pomocą pilota w zależności od preferencji i sterowników. Idealnym rozwiązaniem jest pilot, dzięki któremu otwieramy bramę, nie wychodząc z samochodu – jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza zimą. Oczywiście należy pamiętać o okresowej konserwacji zarówno bramy, jak i jej napędu, a przede wszystkim w przypadku bramy szynowej o czyszczeniu szyny – w przypadku bramy samonośnej o oczyszczaniu światła bramy.
Bramy wjazdowe przesuwne są zdecydowanie nowoczesnym, wygodnym i eleganckim rozwiązaniem.

Bramy wjazdowe skrzydłowe – co jeszcze warto wiedzieć?

Cieszą się ogromną popularnością. Mogą być również automatyczne i sterowane pilotem. Zachęcamy do tego rozwiązania zwłaszcza w naszym klimacie, gdyż nie będą Państwo musieli wysiadać z samochodu, by otworzyć bramę. Nasze bramy wjazdowe skrzydłowe automatyczne są również bardzo funkcjonalne.
Są tańsze niż modele przesuwne, jeśli chodzi o samą bramę, gdy mamy na myśli bramę bez mechanizmów automatycznych. W przypadku automatyki potrzebujemy dwóch współpracujących ze sobą siłowników i wymaga to okresowej konserwacji i kontroli, gdyż istnieje ryzyko niedomykania się, nieprawidłowego otwierania do końca lub nieszczelności. Kolejną niedogodnością tej bramy może być zajmowane miejsce na posesji, szczególnie gdy nie mamy go za wiele. Dodatkowo brama powinna być otwierana do środka posesji, a gdy teren „idzie” pod górę, to zdecydowanie musimy zrezygnować z takiej bramy. Poza tym, zimą bedziemy mieli większy obszar do odśnieżenia niż w przypadku bramy przesuwnej. Jeśli natomiast teren pozwala, to jest to świetne, eleganckie i klasyczne rozwiązanie. Atutem jest możliwość artystycznego wykonania takiej bramy, chociażby wykonania kowalskich okuć. Jest szczególnie miło widziana w przypadku ogrodzeń posesji z pałacami, czy dworkami, zachowując odpowiedni klimat. Są one naturalnie pokrywane powłoką antykorozyjną w postaci farby lub ocynków.

Nowoczesne ogrodzenia – warto wiedzieć!

Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jest ogrodzenie siatką i metalowymi słupkami. Wciąż montuje się popularną siatkę ogrodzeniową, sprzedawaną w rolkach. Liczni inwestorzy ją preferują. Do wyboru mamy wyroby plecione i zgrzewane z drutu ocynkowanego lub powleczonego tworzywem sztucznym w różnych kolorach. Sztywność siatki zależy od grubości drutu i wielkości oczek – im mniejsze, tym lepiej. Siatkę z powłoką cynkową należy co kilka lat odnawiać, usunąć rdzę i pokryć farbą. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie słupków. Powinny być one dobrze osadzone w gruncie, ponieważ decyduje to o trwałości całego ogrodzenia. Ogrodzenia murowane, np. z ceglaną bądź kamienną podmurówką i słupkami, cieszą się dużym uznaniem. Są solidne i praktycznie nie wymagają konserwacji. Na murowanym cokole można oprzeć różnego rodzaju przęsła z lżejszych materiałów – drewniane, metalowe itp. Mniej popularne są ogrodzenia murowane z uwagi na ich duży ciężar i cień, jaki rzucają. Powodują mniejsze możliwości uprawy roślin wzdłuż płotu. Godne polecenia są ogrodzenia z panelami odpowniednio zakonserwowanymi oraz często pięknie zdobionymi, nadającymi piękny wygląd całości posesji. W zależności od uprawianej roślinności można montować panele, które pozwalają na dostęp do światła słonecznego. Szczególnie popularne są ogrodzenia horyzontalne palisadowe.
Zawsze jednak, zanim pomyślimy o ogrodzeniu, powinniśmy zajrzeć do naszej oferty, gdzie znajdziemy bramy wjazdowe.

Sprawdź pozostałe produkty z naszej oferty.

Zapraszamy także do naszego sklepu internetowego.