Bramy szybkobieżne Hormann

Bramy szybkobieżne – wersja standard, sterowanie FU

Bramy szybkobieżne Hörmann stosuje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, gdzie służą optymalizacji ciągów transportowych, poprawiają klimat pomieszczeń i ograniczają straty energii. Oferta firmy Hörmann obejmuje otwierane pionowo lub poziomo przezroczyste bramy z elastyczną kurtyną, także w kombinacji z bramami segmentowymi i rolowanymi oraz wydajne i łatwe w serwisowaniu bramy spiralne zbudowane z gładkich profili aluminiowych.

Poznaj powody dla których warto wybrać garażowe bramy szybkobieżne marki Hormann

Praktyczne rozwiązania:

Zabezpieczająca krata świetlna powiązana z ościeżnicą monitoruje płaszczyznę zamknięcia płyty bramy do wysokości 2500 mm. Takie rozwiązanie wyklucza konieczność instalowania na bramie dodatkowych urządzeń (np. zabezpieczenia krawędzi zamykającej lub fotokomórki). Wszystko to wpływa na wysokie bezpieczeństwo funkcjonowania bramy szybkobieżnej oraz ułatwia jej montaż i serwisowanie.

Długa żywotność i ekonomia najwyższej klasy w standardzie:

Standardowe sterowanie z przetwornicą częstotliwości odciąża cały mechanizm bramy, zmniejsza stopień jej wyniszczenia i gwarantuje cichą pracę. Krótki czas otwierania i zamykania bramy pozwala zoptymalizować procesy zakładowe i ograniczyć straty energii cieplnej. Sterowanie odciąża ponadto cały mechanizm bramy i wielokrotnie przedłuża jej żywotność dzięki funkcji delikatnego rozruchu i wyhamowania bramy.

Segmenty stalowe równomiernie wypełnione pianką:

Profile bramy stworzone z ocynkowanej ogniowo stali i ocieplone utwardzaną pianką poliuretanową zapewniającą perfekcyjna izolacyjność termiczną. Współczynnik przenikania ciepła UD bramy wynosi jedynie 1,95 W/ (m²·K)*. Bramy wersji standardowej są dostarczane  w kolorze białego aluminium (RAL 9006). Strona zewnętrzna z powierzchnią Micrograin zachwyca delikatnym wyprofilowaniem linii, a od strony wewnętrznej profile są tłoczone w strukturze Stucco.

Opcjonalne Przeszklenie

Podwójne przeszklenie DURATEC o grubości 26 mm zapewnia najwyższą odporność na zarysowania i świetne właściwości izolacyjne. Aluminiowe szczebliny w naturalnym kolorze E6 / EV 1 dzielą i stabilizują przeszklenie. Na życzenie klienta dostarczamy bramę także z 3-szybowym przeszkleniem DURATEC o jeszcze lepszych właściwościach izolacyjnych.

Efektywna izolacyjność cieplna

Dostępna opcjonalnie ThermoFrame oddziela ościeżnicę od bryły budynku. Ta termiczna przegroda wraz z uszczelkami polepsza izolacyjność cieplną nawet o 15 % i jednocześnie optymalnie chroni boczną ościeżnicę przed korozją. ThermoFrame jest łatwa i szybka w montażu.