Bramy garażowe

Jak Państwo wiecie, bramy garażowe są bardzo ważnym, jednym z kluczowych elementów wyposażenia budynku. Pełnią funkcję ochronną – mają zapewnić bezpieczeństwo nie tylko przechowywanych w garażach rzeczy czy auta, ale również bronią wstępu do części mieszkalnej w przypadku, gdy garaż jest łączony z domem. Pamiętając o tej funkcji należy kierować się jakością produktu. Nie należy zostawić wyboru przypadkowi. To musi być jasna i przemyślana decyzja.

Brama garażowa to nie tylko ochrona swojego mienia, ale także wizytówka domu. Przy wyborze odpowiedniej bramy obok jakości, należy kierować się odpowiednim wyglądem. Brama garażowa ma funkcję reprezentatywną Twojego domu, ponieważ zajmuje dużą powierzchnię i rzuca się w oczy. Może tworzyć spójną całość z Twoim budynkiem.

W naszej ofercie znajdą Państwo bramy segmentowe, bramy rolowane, bramy uchylne, bramy segmentowe boczne oraz drzwi garażowe boczne jednych z największych producentów na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą, która mamy nadzieję, spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Bramy garażowe segmentowe

Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe cechują się tym, że otwierają się pionowo i dzięki temu oszczędzają dużo miejsca przed garażem oraz w jego wnętrzu. Atutem bram segmentowych jest fakt, że wjeżdżającemu do garażu kierowcy do dyspozycji pozostaje całe światło przejazdu. Bramy  segmentowe zastosować można w każdej sytuacji montażowej – nie gra roli kształt otworu do garażu. Wyjątkowo elastyczne, czterostronne uszczelnienie zapewnia wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych i ogranicza straty ciepła.

Bramy garażowe rolowane

Bramy garażowe rolowane

Bramy garażowe rolowane RollMatic wykazują się praktycznym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o ilość wykorzywywanej powierzchni na taką bramę. Poprzez swoją konstrukcję zapewniają maksimum miejsca na parkowanie wewnątrz jak i na zewnątrz garażu. Przestrzeń sufitu także pozostaje w pełni do zagospodarowania.W komplecie z bramą rolowaną dostarczany jest łatwy w konserwacji i niezawodny napęd.

Bramy garażowe uchylne

Bramy garażowe uchylne

Uchylne bramy to połączenie wysokiej jakości, zaawansowanej techniki, trwałości i bezpieczeństwa obsługi. Każda z bram uchylnych marki Hörmann to więcej niż 50 lat doświadczeń oraz know how największego producenta bram garażowych w Europie. Bramy uchylne Hormann dostępne są w atrakcyjnych wizualnie wzorach ze stali.W trosce o Państwa bezpieczeństwo bramy uchylne firmy Hörmann wyposażone są w innowacyjne rozwiązania zabezpieczające m.in. przed podważeniem czy opadnięciem skrzydła bramy.

Bramy garażowe segmentowe boczne

Bramy garażowe segmentowe boczne

Boczna brama segmentowa poprzez możliwość częściowego otwarcia znacznie upraszcza dostęp do garażu. Dzięki temu bez znaczenia jak brama jest otwierana (ręcznie czy za pomocą napędu elektrycznego) mamy możliwość otworzyć ją tylko częściowo. Takie bramynadają się do stosowania nawet w szczególnie trudnych sytuacjach montażowych (np. w garażach ze skośnym dachem), a przy tym nie ograniczają wysokości przejazdu. 

Drzwi garażowe boczne

Drzwi garażowe boczne

Spójna kompozycja architektoniczna wszystkich elementów domu to podstawa jego eleganckiego wyglądu. W związku z tym firma Hörmann do każdej z bram garażowych oferuje drzwi boczne o dostosowanym do niej wyglądzie, co w połączeniu stanowi perfekcyjną kompozycję. Oprócz walorów estetycznych drzwi boczne są również bardzo praktyczne.Firma Hörmann oferuje drzwi boczne dopasowane do wyglądu niemal każdej wyprodukowanej przez siebie bramy garażowej.

Rodzaje bram garażowych i odpowiedni rodzaj otworu garażowego

Do bram garażowych zaliczamy bramy segmentowe, uchylne i rolowane. Garażowe bramy segmentowe kryją się tuż pod sufitem, lub – jak w przypadku bocznych bram segmentowych – otwierają się na bok. Garażowe bramy segmentowe zbudowane są z poszczególnych segmentów, które przesuwają się w bocznych prowadnicach w górę i w dół. Daje to możliwość kierowcy na zaparkowanie samochódu przed samą bramą lub zaraz za nią, wewnątrz garażu. Garażowe bramy segmentowe słyną z  m.in. wysokiego progu izolacyjności cieplnej i są szczególnie popularne wśród prywatnych inwestorów.

Alternatywą do tego typu rozwiązania są dwa inne typy bram – boczne bramy segmentowe, umieszczane na ścianie obok otworu garażowego oraz garażowe bramy rolowane, zwijane na wale bezpośrednio nad otworem. Obydwa typy odznaczają się wysoką – jak w przypadku bram rolowanych lub bardzo wysoką, jak w przypadku bocznych bram segmentowych – izolacyjnością cieplną i są dostępne w różnych wzorach oraz kolorach pasujących do elewacji budynku. Bramy uchylne to korzystne cenowo i otwierane pionowo bramy garażowe, które najlepiej sprawdzają się w nieocieplanych, wolnostojących budynkach.

Dlaczego zakup dobrej bramy garażowej jest tak istotny?

Nowoczesne budownictwo energooszczędne wykazuje się trzymaniem ciepła oraz niskim poziomem utraty energii cieplnej. Nie pozostaje to bez znaczenia, jeśli chodzi o bramy garażowe. Jest to o tyle istotne w sytuacji, gdy garaż jest bezpośrednio przyłączony do domu. Warto wiedzieć, że istnieją tak zwane mostki termiczne, czyli miejsca w domu, gdzie  ciepło ucieka szybciej. Znajdują się przeważnie w pobliżu drzwi, okien i bram. Zastosowanie bramy z dobrą izolacją eliminuje ten problem.

Który materiał wybrać – drewno czy stal?

Najpopularniejszymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji bram garażowych są drewno i stal. Bramy garażowe zrobione z naturalnego drewna występują w wielu wzorach i pasują doskonale do budynków z wieloma drewnianymi elementami. Ze względu na to, że drewno jest surowcem naturalnym, wykonane z niego bramy wymagają większej pielęgnacji, ale ich ceny są wyższe od bram stalowych. Systematyczna pielęgnacja drewnianych bram garażowych pozwala cieszyć się nimi przez długie lata.

Stalowe bramy garażowe są trwałe i wytrzymałe. Ocynkowany ogniowo materiał i wysokiej jakości obustronna powłoka gruntująca, chronią powierzchnię bramy i zabezpieczają całą konstrukcję przed szkodliwym działaniem korozji. Do niewątpliwych zalet stalowych bram garażowych należą również m.in. wysoka lub bardzo wysoka izolacyjność cieplna oraz łatwość pielęgnacji.

Garażowe bramy są badane i certyfikowane

Bramy garażowe są dostosywanane zgodnie z wysokimi wymogami normy europejskiej PN-EN 13241-1. Używając listy kontrolnej bezpieczeństwa, istnieje możliwość sprawdzenia, czy Państwa stara brama garażowa wpisuje się w najnowsze obowiązujące europejskie normy bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wybrać produkty Hörmann?

Bramy garażowe Hörmann to przeszło 80 lat doświadczenia i innowacyjnych rozwiązań. Szeroka oferta bram daje możliwość na zastosowanie produktów w każdej sytuacji, a najtrudniejsza sytuacja montażowa nie jest straszna. Dzięki bogatej palecie kolorów i powierzchni mają Państwo możliwość dopasowania wyglądu bramy garażowej do budynku zarówno w klasycznej, jak i w nowoczesnej odsłonie. Możecie Państwo stworzyć nowy dom dla swojego auta. Bramy garażowe Hörmann to bezkompromisowa jakość w atrakyjnej cenie.

Sprawdź nasze pozostałe produkty w zakładce oferty.

Zapraszamy także do naszego sklepu internetowego.