Napędy do bram skrzydłowych Hormann

Poznaj zalety napędów do bram skrzydłowych Hormann

1. Bezpieczeństwo

Układ zabezpieczający (przeciążeniowy), który działa automatycznie gwarantuje bezpieczeństwo zarówno podczas otwierania jak i zamykania. W przypadku napotkania na jakąkolwiek przeszkodę brama zatrzymywana jest natychmiastowo. Jeśli wymagają Państwo jeszcze więcej bezpieczeństwa świetnym rozwiązaniem będą także fotokomórki, które bezdotykowo rozpoznają osoby oraz przedmioty. Takie rozwiązanie pozwala zabezpieczyć całkowicie obszar pracy bramy.

2. Niezawodność

Cicha oraz bezpieczna praca to główne walory napędów Hörmann, ich praca odbywa się bezpiecznie i cicho poprzez funkcję łagodnego rozruchu oraz wyhamowania. Wszystkie mechanizmy bramy oraz napędu są bardzo oszczędzane z racji, że brama podczas zamykania jest delikatnie wyhamowywana. To wszystko sprawia, że napędy Hörmann to inwestycja na długie lata.

3. Wytrzymałość

Każdy z napędów do bram wjazdowych Hörmann dzięki solidności oraz wysokiej jakości wykonania potrafi poradzić sobie nawet ze znacznym obciążeniem mechanicznym. Wysoka odporność na warunki atmosferyczne oraz długa żywotność materiałów z których wykonane są napędy, zapewniają bezawaryjną pracę przez długi czas.

4. Jakość potwierdzona certyfikatem

Niezależne instytuty badawcze dla bram o różnych wielkościach i w różnych sytuacjach montażowych zgodne z normą PN-EN 13241-1 potwierdzają bezpieczeństwo sił generowanych przez napędy Hörmann.

Napędy do bramy skrzydłowych Hormann serii RotaMatic h2

Prostota oraz nowoczesność, które cechują napędy RotaMatic sprawiają, że są one idealnym dopełnieniem dla każdej bramy skrzydłowej i zapewniają jej niebywały design. Napędy RotaMatic to nie tylko świetny wygląd ale także niezawodność działania oraz bezpieczeństwo. Dzięki napędowi RotaMatic Akku, który można bez problemu ładować nie potrzebujemy nawet przyłącza elektrycznego w pobliżu. Akumulator można w prosty sposób przenosić, jego ładowanie zajmuje kilka godzina i zapewnia działanie nawet na kilka tygodni. Jeśli poszukują Państwo jeszcze większego komfortu ładowanie może także odbywać się za pomocą panelu słonecznego.

Komfort

Dzięki nadajnikowi HS 5 BS możemy w każdej chwili sprawdzić czy nasza brama garażowa jest zamknięta czy nie (nie dotyczy RotaMatic Akku).

Bramy dwuskrzydłowe z napędem RotaMatic posiadają również funkcję częściowego otwarcia, w tym wypadku otwiera się tylko jedno skrzydło, co umożliwia szybkie przejście osób.

Napędy do bram skrzydłowych Hormann serii VersaMatic

Napędy VersaMatic posiadające zintegrowane sterowanie są idealnym rozwiązanie w przypadkach nietypowych sytuacji montażowych. Napędy te świetnie sprawdzą się do zamontowania w przypadku bardzo głębokich słupach bramy, dodatkowo możemy wybrać pozycję montażu i dopasować ją adekwatnie do sytuacji. Nie musimy także montować dodatkowego sterownika, przez co oszczędzamy czas i miejsce. Działanie napędu VersaMatic możemy sami regulować przez co działa on bardzo płynnie. Dzięki nadajnikowi HS 5 BS możemy w każdej chwili sprawdzić czy nasza brama garażowa jest zamknięta czy nie (nie dotyczy VersaMatic Akku). Bramy dwuskrzydłowe z napędem VersaMatic posiadają również funkcję częściowego otwarcia, w tym wypadku otwiera się tylko jedno skrzydło, co umożliwia szybkie przejście osób.