Akcesoria do bram

Akcesoria do bram, czyli elementy bez których brama była by bezużyteczna

Każda brama bez względu na jej typ: brama segmentowa, uchylna, rolowana czy jej przeznaczenie: brama garażowa do domu, czy przemysłowa do firmy zbudowana jest z ogromnej ilości elementów, które współgrając ze sobą tworzą perfekcyjną całość. Na rynku pojawia się coraz więcej udogodnień, które poszerzają możliwości eksploatacyjne bram i ułatwiają użytkownikowi ich używanie. Cel jest jednoznaczny: brama ma służyć możliwie wygodnie, efektywnie i możliwie długo jej właścicielowi. Co jednak w sytuacji, gdy uszkodzi się jakiś element składowy bramy?   Najlepiej zadzwonić do specjalisty, który zlokalizuje problem i doradzi najlepsze akcesoria do bram. Zaleci wymianę, bądź naprawi je podczas wizyty serwisowej.

Wśród najważniejszych akcesoriów do bram warto wymienić:

 

Pilot do bramy

Piloty do bram to urządzenia, bez których nowoczesny użytkownik bramy garażowej czy wjazdowej nie potrafiłby żyć. Za pomocą połączenia radiowego pilot pozwala na otwarcie lub zamknięcie bramy za pomocą jednego przycisku. Umożliwia to choćby wjazd do garażu bez wysiadania z samochodu. W naszej ofercie znajdują się piloty 2 i 4 kanałowe a producenci prześcigają się tworząc piloty do bram w coraz ciekawsze estetyce w wielu kolorach.

Fotokomórka do bramy

Dzięki zastosowaniu do bramy wjazdowej fotokomórki mamy pewność, że brama zamykając się nie uszkodzi wjeżdżającego auta lub przygniecie przechodzącą przez bramę osobę. Fotokomórki w bramie zwiększają znacznie bezpieczeństwo. Jedna z fotokomórek jest nadajnikiem przekazującym wiązkę światła do odbiornika, którym jest druga fotokomórka. Gdy wiązka światła zostanie przerwana brama przestaje się zamykać. Fotokomórki mogą być podpięte pod prąd bądź zasilane za pomocą ogniwa fotowoltaicznego i montowane natynkowo lub podtynkowo.

Centrala sterująca do bramy

Centralka do bramy to kluczowy element spinający wszystkie podzespoły w jedną spójną całość. Odpowiada ona za poprawne otwieranie się bramy, za pracę fotokomórek, pilota i pozostałych akcesoriów elektrycznych. Oferowane przez nas centrale do bram mają prosty interfejs, są łatwe w konfiguracji i dedykowane do automatów marki Beninca i Hormann. Centrale są zasilane prądem 230V, 50Hz, pobierają niewiele prądu i pracują w warunkach od -30 do +55 stopni.

Lampa do bramy

Lampy to element posiadające tylko funkcję informacyjną. Mają sygnalizować zbliżającej się osobie, że brama jest w trakcie działania. Mogą mieć wbudowaną antenę i bardzo ciekawy design.

 

Listwa zębata do bramy

Listwy zębate przez nas oferowane, przystosowane są do pracy napędami do bram Beninca i Hormann. Posiadają koło zębate moduł 4 lub moduł 6. Sprzedawane są wraz ze wszystkimi elementami mocującymi – z wkładami dystansowymi i śrubami. Listy są ocynkowane, perforowane a także galwanizowane w celu zabezpieczenia przed korozją.

Sterowanie bramy

Brama, jeśli nie jest sterowana za pomocą pilota może być obsługiwana alternatywnie na 3 inne sposoby. Są to różnego rodzaju sterowania np. kluczykowe, na przycisk bądź klawiatury dotykowe na kod dostępu. Poszerzają one funkcjonalność bramy – gdy na przykład nie chcemy, aby pilota do naszej bramy wjazdowej posiadał ogrodnik, bądź kiedy użytkowników bramy jest bardzo dużo np. w hali magazynowej.

Odblokowanie linkowe

To funkcja która pozwoli Tobie otworzyć bramę garażową w sytuacji kiedy nie będzie prądu. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa.

Sprawdź pozostałe produkty z naszej oferty.